لوله

رده لوله مانیسمان چیست ؟

لیست قیمت روز فروش لوله مانیسمان رده 40 20 80 بدون درز , بازار اتصال

رده لوله مانیسمان چیست؟ رده یکی از اصطلاحات رایج برای تشخیص ضخامت و وزن لوله های مختلف است که در تولید لوله مانیسمان همان شاخص استاندارد ضخامت و شاخص وزنی مشخص شده است. با کمک رده بندی یا رده لوله مانیسمان می توان هم به تولید استاندارد لوله پی برد و هم ضخامت و وزن لوله را به راحتی تشخیص داد.

این روزها با به کارگیری روش‌های جدید در اندازه گیری لوله های فولادی به راحتی می‌توان لوله مناسب را برای زمینه کاری انتخاب کرد؛ طوری که عملکرد بسیار خوبی از لوله مشاهده می کنید و شرایط ایمن تر فراهم شود. لوله های مانیسمان هم با توجه به رده های مختلف برای پروژه های متفاوت انتخاب می شود که با توجه به رده مشخص شده می توان ضخامت و سایز لوله را تشخیص داد و به راحتی مشخص نمود کدام رده برای چه فعالیتی مناسب تر است.

برای دریافت قیمت روز فروش لوله مانیسمان رده ۴۰ ۲۰ ۸۰ بدون درز می توانید با شماره های زیر تماس خاص نمایید.

۰۲۱۶۶۶۴۴۹۹۹     ۰۹۱۲۵۰۸۱۳۵۱

لوله مانیسمان چیست؟ لوله مانیسمان گازی یک لوله فولادی سیاه است که در مدل های وارداتی چینی ، اهواز ، ایران کاوه ، اوکراین ، روسیه ، اروپایی تولید می گردند. این لوله فولادی برای تحمل فشار قوی ، بدون درز تولید می شود و در انگلیسی به آن Seamless Pipe یا لوله بدون درز مانیسمان نیز گفته می شود.

لوله مانیسمان رده های مختلفی دارد که لوله مانیسمان رده ۴۰ اهواز از پر فروش ترین آنهاست. توجه نمایید که لوله مانیسمان رده ۲۰ و رده ۸۰ نیز موارد پر مصرف در ایران به شمار می روند از کارخانه لوله سیاه اهواز یا لوله مانیسمان چینی وارد بازار لوله و اتصالات ایران می گردد.

جهت دریافت لیست قیمت لوله مانیسمان با کارشناسان فروش بازار اتصال / گنجینه سازه تماس حاصل فرمایید.

Array

آنچه در این مطلب می خوانید : پنهان

خلق رده برای اولین بار توسط سازمان استاندارد آمریکا

موضوع رده برای اولین بار در سازمان استاندارد آمریکا ارائه شد که از آن لحظه به بعد، تولید فولاد آلیاژی و لوله های فولادی با توجه به این رده انجام شود. قبل از آن لوله ها بر مبنای جداول وزنی صورت می گرفت. اما با حضور رده تولید لوله ها بسیار ساده تر شد و انتخاب لوله توسط مشتریان توسط این استاندارد جدید شکل گرفت.

جالب است بدانید، زمانی که لوله های آلیاژی جایگزین آهن شدند، امکان کاهش ضخامت و افزایش تحمل در برابر فشار های بالاتر هم به وجود آمد.

همچنین نکته مهمی که در تولید لوله های مانیسمان با توجه به رده های مختلف وجود دارد این است که هرچقدر رده لوله بالاتر می‌رود، ضخامت لوله ها افزایش پیدا می‌کند و این افزایش ضخامت در راستای کاهش قطر داخلی لوله می باشد. در حالی که قطر خارجی لوله بدون تغییر باقی می ماند. به بیان دیگر، عبوری سیال در رده های بالاتر کاهش پیدا می‌کند و هر چقدر از رده کمتر شود، سایز لوله ها کمتر و سیال عبوری بیشتری خواهد داشت.

تاریخچه لوله مانیسمان را بخوانید.

تعیین رده لوله مانیسمان بر مبنای سه روش

لوله های مانیسمان همانند لوله های بدون درز بر مبنای سه روش تولید می‌شود که این سه روش تعیین کننده رده لوله است:

 • بر مبنای ضخامت در لوله ها
 • برپای انجمن استاندارد آمریکا
 • استاندارد انجمن نفت آمریکا
 • شاخص وزنی برپای انجمن مهندسی مکانیک آمریکا

منظور از رده لوله چیست؟

Array

برای بیان ضخامت لوله و یا وزن لوله از اصطلاحی در بازار ایران استفاده می‌شود که به آن رده می‌گویند. در واقع مظور از این پارامتر همان معادل شاخص استاندارد لوله می‌باشد. مزیت استفاده از این روش جدید اندازه‌گیری برای لوله‌های صنعتی، این است که امکان انتخاب دقیق‌تر هر یک از لوله‌ها بر مبنای الزامات عملکردی مورد نیاز فراهم می‌شود.

لازم به ذکر است که در هنگام سفارش این لوله‌ها باید دقت کافی داشته باشید. زیرا ممکن است برای قطرهای مختلف، یک رده برابر، معرف ضخامت‌های مختلفی باشد. مثلاً لوله رده ۴۰ با سایز اسمی ۱۲ اینچ، ضخامت دیواره‌ایی برابر با ۱۰.۳۱ میلی متر دارد. ولی یک لوله رده ۴۰ با سایز ۱۴ اینچ، ضخامت لوله‌ایی آن ۱۱.۱۳ میلی متر می‌باشد. اما در مقاله رده لوله مانیسمان

روش تولید لوله مانیسمان را بخوانید.

جدول تعیین کننده رده لوله مانیسمان

قطر داخلی لوله مانیسمان را می توان اندازه گرفت و آن را بر ضخامت دیواره تقسیم نمود:

R= ID / Thickness

رده لوله R
۳۰ ۴۰-۵۰
۴۰ ۲۹-۳۹
۶۰ ۲۵-۲۹
۸۰ ۲۰-۲۳
۱۰۰ ۱۶-۱۸
۱۲۰ ۱۳-۱۵
۱۴۰ ۱۱-۱۳
۱۶۰ ۹-۱۱

انواع رده لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان رده‌های مختلف قرار دارد که رایج ترین رده آنها در رده ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ می باشد. هر کدام از لوله ها در اندازه های ۶ و ۱۲ متری تولید می شوند که محدوده قطر لوله ها در ۱۲ تا ۳۶ اینچ قرار دارد. در کشور ما نهایت سایز تولید شده ۲۴ اینچ بوده است که در میان رده های مختلف، رده های ۲۰ و ۴۰ پرطرفدارند و در زمینه های بیشتری کاربرد دارند.

لوله مانیسمان رده ۲۰، سبک ترین نوع

لوله رده ۲۰ معمولا جزء لوله های سبک است. این نوع لوله برای مصارفی که نیاز به تحمل و فشار بسیار بالایی است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند لوله های گاز رسانی، سیستم لوله کشی، موتورخانه ها و غیره.

مرتبط بخوانید : جدول مشخصات فنی قیمت روز لوله مانیسمان رده ۲۰ چین

لوله مانیسمان رده ۲۰

رده لوله مانیسمان در رده ۲۰ فشار کمتری نسبت به رده ۴۰ آن تحمل مینماید و برای گاز کشی خانگی نیز استفاده میگردد. هر چند از لوله گازی سپاهان نیز میتوان برای گاز کشی تو کار و رو کار خانگی استفاده نمود. اما لوله مانیسمان رده ۲۰ از شاخه های اصلی و لوازم مورد نیاز موتورخانه شوفاژ و آتش نشانی است. این لوله مانیسمان گوشتدار را لوله آتش خوار نیز می گویند که کاملا بدون درز می باشد. برای استفاده از این لوله ها در لوله کشی گاز پتروشیمی و صنایع نفت و… باید از دستگاه جوشکاری لوله جوشی استفاده نمود.

همچنین می توانید در مورد لوله مانیسمان رده ۲۰ اهواز بیشتر بخوانید.

لیست قیمت لوله مانیسمان رده ۲۰ را از کارشناسان بازار اتصال / گنجینه سازه دریافت نمایید.

منبع این اطلاعات فروشگاه اینترنتی لوله و اتصالات بازار اتصال می باشد. میتوانید اطلاعات دقیق تر از انواع لوله مانیسمان در اتصالات جوشی مانیسمان بدون درز را در لینک ضمیمه شده مشاهده نمایید.

مشخصات فنی وزن ضخامت لوله جوشی بدون درز مانیسمان رده ۲۰

جدول لوله مانیسمان رده ۲۰ نیز مشخصات فنی نظیر ضخامت و وزن این لوله ها را در اختیار شما قرار میدهد که به شرح زیر هستند :

 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۱/۲ اینچ : صخامت لوله : ۲.۵ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۰.۹۱ کیلوگرم / وزن لوله : ۵.۵ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۳/۴ اینچ : صخامت لوله : ۲.۵ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۱.۳۳ کیلوگرم / وزن لوله : ۸ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۱ اینچ : صخامت لوله : ۲.۶ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۲ کیلوگرم / وزن لوله : ۱۲ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۱ ۱/۴ اینچ : صخامت لوله : ۲.۸ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۲.۶۶ کیلوگرم / وزن لوله : ۱۶ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۱ ۱/۲ اینچ : صخامت لوله : ۲.۸ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۳ کیلوگرم / وزن لوله : ۱۸ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۲ اینچ : صخامت لوله : ۳ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۴ کیلوگرم / وزن لوله : ۲۴ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۲ ۱/۲ اینچ : صخامت لوله : ۳ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۵.۵ کیلوگرم / وزن لوله : ۳۳ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۳ اینچ : صخامت لوله : ۳.۲ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۷.۵ کیلوگرم / وزن لوله : ۴۵ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۲۰ سایز ۴ اینچ : صخامت لوله : ۴ میلی متر / وزن هر متر لوله : ۱۰.۸۳ کیلوگرم / وزن لوله : ۶۵ کیلوگرم

سایز لوله مانیسمان رده ۲۰

 • سایز ۲/۱ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۵ میلی متر / وزن لوله : ۵.۵ کیلوگرم
 • سایز ۴/۳ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۵ میلی متر / وزن لوله : ۸ کیلوگرم
 • سایز ۱ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۶ میلی متر / وزن لوله : ۱۲ کیلوگرم
 • سایز ۴/۱۱ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۸ میلی متر / وزن لوله : ۱۶ کیلوگرم
 • سایز ۲/۱۱ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۸ میلی متر / وزن لوله : ۱۸ کیلوگرم
 • سایز ۲ اینچ : ضخامت لوله : ۳ میلی متر / وزن لوله : ۲۴ کیلوگرم
 • سایز ۲/۲۱ اینچ : ضخامت لوله : ۳ میلی متر / وزن لوله : ۳۳ کیلوگرم
 • سایز ۳ اینچ : ضخامت لوله : ۳.۲ میلی متر / وزن لوله : ۴۵ کیلوگرم
 • سایز ۴ اینچ : ضخامت لوله : ۴ میلی متر / وزن لوله : ۶۵ کیلوگرم
 • سایز ۵ اینچ : ضخامت لوله : ۵.۴ میلی متر / وزن لوله : ۱۰۵ کیلوگرم
 • سایز ۶ اینچ : ضخامت لوله : ۶ میلی متر / وزن لوله : ۱۴۰ کیلوگرم
 • سایز ۸ اینچ : ضخامت لوله : ۶ میلی متر / وزن لوله : ۱۹۰ کیلوگرم
 • سایز ۱۰ اینچ : ضخامت لوله : ۶.۴۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۵۲ کیلوگرم
 • سایز۱۲ اینچ : ضخامت لوله : ۶.۴۰ میلی متر / وزن لوله : ۳۰۰ کیلوگرم
 • سایز۱۴ اینچ : ضخامت لوله : ۷.۹۰ میلی متر / وزن لوله : ۴۰۶ کیلوگرم
 • سایز ۱۶ اینچ : ضخامت لوله : ۷.۹۰ میلی متر / وزن لوله : ۴۶۵ کیلوگرم
 • سایز ۱۸ اینچ : ضخامت لوله : ۷.۹۰ میلی متر / وزن لوله : ۵۲۵ کیلوگرم
 • سایز ۲۰ اینچ : ضخامت لوله : ۹.۵۰ میلی متر / وزن لوله : ۷۰۰ کیلوگرم
 • سایز ۲۴ اینچ : ضخامت لوله : ۹.۵۰ میلی متر / وزن لوله : ۸۴۳ کیلوگرم
 • سایز ۲۶ اینچ : ضخامت لوله : ۱۲.۷۰ میلی متر / وزن لوله :۱۲۱۶ کیلوگرم
 • سایز ۲۸ اینچ : ضخامت لوله : ۱۲.۷۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۳۱۲ کیلوگرم
 • سایز ۳۰ اینچ : ضخامت لوله : ۱۲.۷۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۴۰۷کیلوگرم
 • سایز ۳۲ اینچ : ضخامت لوله : ۱۲.۷۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۵۰۳ کیلوگرم
 • سایز ۳۴ اینچ : ضخامت لوله : ۱۲.۷۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۵۹۸ کیلوگرم

در حال حاضر لوله جوشی بدون درز رده ۲۰، برند های چین و اهواز موجود می‌باشد. جهت دریافت جدیدترین اطلاعات و قیمت‌ها با کارشناسان فروشگاه بازار اتصال ارتباط برقرار کنید.

لوله مانیسمان رده ۴۰، پرمخاطب ترین لوله

رده ۴۰ جزء پرطرفدارترین و پراستفاده ترین لوله های مانیسمان است (رده لوله مانیسمان) که در قطرهای حدود ۲ الی ۱۶ اینچ تولید می شود و برای پروژه های حساس تری مانند انتقال گاز، خطوط آتش نشانی، ساخت مخازن تحت فشار، صنایع بسیار مهم نفت و گاز و پتروشیمی پرطرفدار است.

کاربرد لوله مانیسمان را بخوانید.

منظور از لوله مانیسمان رده ۴۰ چیست؟

لوله‌های بدون درز فولادی و یا رده لوله مانیسمان در رده ۴۰ یکی از پر مصرف‌ترین لوله‌های فولادی می‌باشد. این لوله‌ها با قطر ۱.۲ الی ۱۶ اینچ تولید و عرضه می‌شوند. همچنین روش تولید لوله‌های مانیسمان رده ۴۰ اهواز مختلف است. مثلاً لوله‌های با قطر ۱.۲ تا ۸ اینچ به روش نورد بر روس سمبه ماتریس و لوله‌هایی با قطر ۲ تا ۸ اینچ به روش ارهارد و همچنین قطرهای ۵ الی ۱۶ اینچ به روش نورد بر روی توپی لغزان تولید و عرضه می‌شوند.

همچنین یکی از مزیت‌های لوله مانیسمان رده ۴۰ کاربرد آن در صنعت آتش سوزی می‌باشد. زیرا ازا سایز و استحکام مناسبی برخوردارند.

لوله مانیسمان رده ۴۰ چیست؟

 

آیا می‌دانید لوله مانیسمان به چه لوله‌ای گفته می‌شود؟

مانیسمان لوله‌ ایی بدون درز است که تاریخ ابداع و ساخت آن به اواخر قرن ۱۹ برمی‌گردد. همچنین این لوله را مهندسی آلمانی به نام مانیسمان اختراع کرده است، بر همین اساس به لوله مانیسمان معروف است. مانیسمان به لوله‌هایی گفته می‌شود که در فرایند تولید آنها از هیچگونه درزی استفاده نمی‌شود.

همچنین ماده اولیه محصولات تفاوت دیگر این لوله‌ها می‌باشد. لوله مانیسمان رده ۴۰ را در بسیاری از صنایع مختلف استفاده می‌کنند زیرا در تولید لوله مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و همچنین متریال با کیفیت و یکنواخت استفاده می‌شود و به دلیل عدم جوشکاری، آسیب پذیری کمتر و تحمل فشار بیشتر را دارا می‌باشد.

لوله مانیسمان در صنایعی همچون: نفت، گاز، پتروشیمی، ساخت مخازن تحت فشار و همچنین انتقال سیال‌های پرفشار کاربرد فراوانی دارد.

لوله مانیسمان رده ۴۰

Array

جدول مشخصات فنی زیر انواع لوله مانیسمان رده ۴۰ در سایز های پر فروش را لیست کرده و به شما اطلاعات فنی دقیقی ارائه می دهد. جهت دریافت لیست قیمت لوله مانیسمان رده ۴۰ نیز با کارشناسان فروش لوله و اتصالات مانیسمان جوشی تماس حاصل فرمایید. در ادامه به انواع رده لوله مانیسمان در رده ۴۰ میپردازیم.

مشخصات لوله جوشی بدون درز (مانیسمان) رده ۴۰

 • سایز ۲/۱ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۸۰ میلی متر / وزن لوله : ۷.۶ کیلوگرم
 • سایز ۴/۳ اینچ : ضخامت لوله : ۲.۹۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۰.۲ کیلوگرم
 • سایز ۱ اینچ : ضخامت لوله : ۳.۴۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۵ کیلوگرم
 • سایز ۴/۱۱ اینچ : ضخامت لوله : ۳.۶۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۰.۵ کیلوگرم
 • سایز ۲/۱۱ اینچ : ضخامت لوله : ۳.۷۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۴.۵ کیلوگرم
 • سایز ۲ اینچ : ضخامت لوله : ۳.۹۰ میلی متر / وزن لوله : ۳۲ کیلوگرم
 • سایز ۲/۲۱ اینچ : ضخامت لوله : ۵.۲۰ میلی متر / وزن لوله : ۵۲ کیلوگرم
 • سایز ۳ اینچ : ضخامت لوله : ۵.۵۰ میلی متر / وزن لوله : ۶۷ کیلوگرم
 • سایز ۴ اینچ : ضخامت لوله : ۶.۰۰ میلی متر / وزن لوله : ۹۶ کیلوگرم
 • سایز ۵ اینچ : ضخامت لوله : ۶.۶۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۳۱ کیلوگرم
 • سایز ۶ اینچ : ضخامت لوله : ۷.۱۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۶۹ کیلوگرم
 • سایز ۸ اینچ : ضخامت لوله : ۸.۲۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۵۵ کیلوگرم
 • سایز ۱۰ اینچ : ضخامت لوله : ۹.۳۰ میلی متر / وزن لوله : ۳۶۲ کیلوگرم
 • سایز ۱۲ اینچ : ضخامت لوله : ۱۰.۳۰ میلی متر / وزن لوله : ۴۷۷ کیلوگرم
 • سایز ۱۴ اینچ : ضخامت لوله : ۱۱.۱۰ میلی متر / وزن لوله : ۵۶۵ کیلوگرم
 • سایز ۱۶ اینچ : ضخامت لوله : ۱۲.۷۰ میلی متر / وزن لوله : ۷۳۹ کیلوگرم
 • سایز ۱۸ اینچ : ضخامت لوله : ۱۴.۳۰ میلی متر / وزن لوله : ۹۳۶ کیلوگرم
 • سایز ۲۰ اینچ : ضخامت لوله : ۱۵.۱۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۱۰۱ کیلوگرم
 • سایز ۲۴ اینچ : ضخامت لوله : ۱۷.۴۰ میلی متر / وزن لوله : ۱۵۲۴ کیلوگرم
 • سایز ۳۲ اینچ : ضخامت لوله : ۱۷.۵۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۰۵۹ کیلوگرم
 • سایز ۳۴ اینچ : ضخامت لوله : ۱۷.۵۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۱۹۰ کیلوگرم
 • سایز ۳۶ اینچ : ضخامت لوله : ۱۹.۱۰ میلی متر / وزن لوله : ۲۵۲۹ کیلوگرم

لوله مانیسمان رده ۴۰ سایز ۱/۲ اینچ

ضخامت این لوله جوشی بدون درز ۲.۸۰ میلی متر و وزن هر متر از این سایز رده چهل ۱.۲۸ کیلوگرم است . وزن کلی شاخه با ضرب در شاخه شش متری لوله مانیسمان ۷.۶۸ کیلوگرم میباشد که کمی تلورانس نیز دارد .

لوله مانیسمان‌ رده ۴۰ سایز ۳/۴ اینچ

ضخامت لوله جوشی بدون درز سه چهارم اینچ ۲.۹۰ میلی متر است . وزن هر متر از لوله ۳/۴ اینچ رده ۴۰ ، ۱.۷۰ کیلوگرم است . وزن شاخه ۶ متری این لوله فولادی سیاه چینی ۱۰.۲ کیلوگرم است .

لوله مانیسمان رده ۴۰ سایز ۱ اینچ

رده لوله مانیسمان در رده ۴۰، ضخامت لوله یک اینچ مانیسمان در جدول لوله مانیسمان وارداتی ۳.۴۰ میلی متر است. وزن هر متر از این لوله نیز ۲.۵۱ کیلوگرم تولید شده. در شاخه ۶ متری لوله یک اینچ بدون درز ۱۵.۰۶ کیلوگرم فولاد سیاه به کار رفته است.

لوله مانیسمان‌ رده ۴۰ سایز ۱ ۱/۴ اینچ

۳.۶۰ میلی متر ضخامت لوله مانیسمان ۱ ۱/۴ این رده ۴۰ است. وزن هر متر لوله جوشی سایز ۱ ۱/۴ اینچ ۳.۴۳ کیلوگرم است. وزن کلی لوله مانیسمان ۱ ۱/۴ اینچ ۲۰.۵۸ کیلوگرم است.

لوله مانیسمان رده ۴۰ سایز ۱ ۱/۲ اینچ

ضخامت سایز ۱ ۱/۲ اینچ لوله مانیسمان فشار قوی رده ۴۰ ، ۳.۷۰ میلی متر میباشد. در واقع ۱۰ صدم میلی متر از سایز کوچکتر خود بیشتر میباشد. وزن هر متر از لوله مانیسمان ۱ ۱/۲ اینچ ۴.۰۷ کیلوگرم و وزن شاخه شش متری آن ۲۴.۴۲ کیلوگرم است.

لوله مانیسمان رده ۴۰ سایز ۲ اینچ

ضخامت لوله رده ۴۰ سایز ۲ اینچ ۳.۹۰ میلی متر mm و وزن هر متر آن ۵.۴۲ کیلوگرم است. وزن شاخه شش متری لوله دو اینچ ۳۲.۵۲ کیلوگرم است.

لوله مانیسمان رده ۸۰، جزء لوله های سنگین

لوله مانیسمان رده ۸۰ جز لوله های سنگین شناخته می شود و برای مصارفی که نیاز به فشار کاری بسیار بالاست، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در حمل و انتقالات سیال هایی که خورندگی بسیار زیادی دارند، بسیار کاربرد دارد.

لوله مانیسمان رده ۸۰

لوله رده هشتاد ۸۰ مانیسمان بدون درز ، یک لوله سنگین فشار قوی است که در صنعت پتروشیمی و پروژه های گازی فشار بالا بسیار نیز استفاده می گردند. این لوله مانیسمان استاندارد دارای تاییدیه آتش نشانی است. همچنین برای تجهیزات موتورخانه می توان از این لوله نیز استفاده نمود. لیست قیمت فروش لوله مانیسمان رده ۸۰ را از کارشناسان بازار اتصال / گنجینه سازه استعلام نمایید.

مشخصات فنی وزن ضخامت قیمت لوله مانیسمان رده ۸۰

مشخصات رده لوله مانیسمان ۸۰: ضخامت لوله های رده ۸۰ و وزن این لوله ها را نیز میتوانید در زیر مشاهده نمایید :

 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۱/۸ اینچ: صخامت: ۲.۴۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۰.۴۷ / وزن لوله : ۲.۸۲ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۱/۴ اینچ: صخامت: ۳.۰۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۰.۷۹ / وزن لوله : ۴.۷۴ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۳/۸ اینچ: صخامت: ۳.۲۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۱.۱۰ / وزن لوله : ۶.۶ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۱/۲ اینچ: صخامت: ۳.۷۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۱.۶۱ / وزن لوله : ۹.۶۶ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۳/۴ اینچ: صخامت: ۳.۹۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۲.۱۹ / وزن لوله : ۱۳.۱۴ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۱ اینچ: صخامت: ۴.۵۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۳.۲۱ / وزن لوله : ۱۹.۲۶ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۱ ۱/۴ اینچ: صخامت: ۴.۹۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۴.۵۱ / وزن لوله : ۲۷.۰۶ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۱ ۱/۲ اینچ: صخامت: ۵.۱۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۵.۴۳ / وزن لوله : ۳۲.۵۸ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۲ اینچ: صخامت: ۵.۵۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۷.۴۳ / وزن لوله : ۴۴.۵۸ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۲ ۱/۲ اینچ: صخامت: ۷.۰۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۱۱.۳۹ / وزن لوله : ۶۸.۳۴ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۳ اینچ: صخامت: ۷.۶۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۱۵.۲۳ / وزن لوله : ۹۱.۳۸ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۳ ۱/۲ اینچ: صخامت: ۸.۱۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۱۸.۶۷ / وزن لوله : ۱۱۲.۰۲ کیلوگرم
 • لوله مانیسمان رده ۸۰ سایز ۴ اینچ: صخامت: ۸.۶۰ میلیمتر / وزن هر متر : ۲۲.۴۱ / وزن لوله : ۱۳۴.۴۶ کیلوگرم

در حال حاضر لوله جوشی بدون درز رده ۴۰ برندهای چین،اهواز و کاوه موجود می‌باشد. برای دریافت لیست قیمت لوله مانیسمان رده ۴۰ کاوه بدون درز به لینک ضمیمه شده مراجعه کنید.

تفاوت لوله مانیسمان رده ۴۰ و ۸۰

همانطور که متوجه شدید، رایج ترین نوع رده لوله مانیسمان در رده ۴۰ و ۸۰ است که اولین تفاوت این دو دسته ضخامت دیواره لوله است. ضخامت لوله های رده ۸۰ نسبت به لوله های رده ۴۰ بیشتر است؛ در حالی که لوله های مانیسمان رده ۴۰ در وزن استاندارد قرار دارند. از آنجایی که ضخامت لوله رده ۸۰ بیشتر است، می توان به استحکام و مقاومت بیشتر آن پی برد.

هر دو لوله قابلیت یکسانی دارند و در زمینه های یکسانی استفاده می شوند. اما  لوله رده ۴۰ بسیار مرسوم تر است و هر کجا که نیاز به قدرت و استحکام بالاتر باشد، مهندسین لوله رده ۸۰ را ترجیح می دهند.

دیگر تفاوت لوله رده ۴۰ و ۸۰، قیمت آن هاست. معمولا تولید رده ۸۰ مواد بیشتری نیاز دارد و همین موضوع موجب افزایش قیمت آن نسبت به رده های قبلی شده است.

نتیجه گیری

رده لوله مانیسمان یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار روی قیمت این نوع لوله است. مشتریان با توجه به این ویژگی برای خرید لوله مانیسمان اقدام می‌کنند. هر کدام از رده‌ها در ابعاد و اندازه های متفاوتی ارائه می شوند که استحکام و دوام آنها با یکدیگر متفاوت است. جهت دریافت جدیدترین اطلاعات و قیمت‌ها با کارشناسان فروشگاه بازار اتصال ارتباط برقرار کنید.

امتیازتون به این صفحه چند ستاره است؟
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “رده لوله مانیسمان چیست ؟

 1. آواتار سهراب کبیری سهراب کبیری گفت:

  لوله مانیسمان رده ۴۰ چه سایزهایی داره؟

  1. آواتار phhy_rbq85 phhy_rbq85 گفت:

   سهراب عزیز
   جدول مشخصات فنی لوله مانیسمان رده ۴۰ در صفحه محصول موجود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *